Złoto zielarzy – olej z opuncji figowej (5 najważniejszych właściwości)

Opuncja figowa to roślina występująca w ciepłych obszarach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej. Jej zbioru dokonuje się tylko raz do roku. Po dokładnym wysuszeniu owoców z ich wnętrza wydobywa się maleńkie ziarenka potrzebne do produkcji oleju. Do uzyskania jednego litra tego specyfiku potrzeba aż 500 kg owoców, przez co jest to obecnie najdroższy olej na świecie. W sklepie Triny.pl 80ml to koszt ok. 57 zł.

Olej z opuncji figowej to bardzo bogate źródło różnego rodzaju nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin K, E, A, a także minerałów niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Ze względu na zbawienne działanie tego specyfiku wyróżnia się następujące jego właściwości:

* ochronne – regularne stosowanie oleju z opuncji figowej wzmacnia odporność naszej skóry, opóźnia proces jej starzenia wywoływany różnymi czynnikami zewnętrznymi, przyspiesza też gojenie ran,

* przeciwutleniające – dzięki zawartym składnikom olej ten znacznie zwalnia proces starzenia się cery,

* odbudowujące – regeneruje, a także wzmacnia barierę lipidową, uzupełnia braki w naszym organizmie, dostarcza bowiem ceramidy oraz inne składniki tłuszczowe,

* hydratyzacyjne – olej z opuncji figowej ogranicza przesuszanie naszej skóry, zwiększa jej nawadnianie,

* wygładzające – znacznie zmniejsza powstałe już zmarszczki i zwalnia powstawanie nowych.

Zawarte w oleju z opuncji figowej składniki mineralne i tłuszczowe sprawiają, że jego stosowanie wpływa na naszą skórę niezwykle korzystnie.