Venoforton to lek o działaniu przeciwzakrzepowym

Zaburzenia w krążeniu krwi w obrębie naczyń krwionośnych kończyn dolnych oraz naczyń krwionośnych mózgowych związane są niekorzystnymi zmianami w obrębie tych naczyń. Zmiany te powodują utrudniony transport krwi poprzez zmniejszoną średnicę tętnic lub żył. Objawami tych nieprawidłowości są, pojawiające się na skórze, żylaki. W przypadku niewydolności krążenia mózgowego, objawy mają charakter niedowładów, zawrotów głowy lub szumów usznych.

Przyczyny niewydolności krążeniowej w mózgu

Niewydolność krążenia w mózgu związana jest ze zmianami miażdżycowymi w naczyniach krwionośnych lub tętniakami. Powodują one częściowe lub całkowite zamknięcie tętnic mózgowych, co może doprowadzić do udaru niedokrwiennego, obrzęku lub niedotlenienia mózgu. Związane jest to z niedostatecznym wysyceniem narządu w tlen oraz glukozę.

Czynnikami ryzyka niewydolności krążenia mózgowego są podeszły wiek, płeć męska oraz uwarunkowania genetyczne.

Niewydolność żylna kończyn dolnych

Niewydolność krążenia w kończynach dolnych związana jest z dysfunkcją w przepływie krwi przez naczynia krwionośne żylne. Z powodu nieprawidłowo działających zastawek, dochodzi do zastojów przepływającej krwi, która napierając na ścianki naczyń wymusza ich rozciąganie i wydłużenie. W wyniku tych procesów dochodzi do powstawania żylaków, widocznych na skórze. Nieprawidłowy odpływ krwi żylnej zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów, często też prowadzi do zakrzepicy żył głębokich.

Venoforton to lek roślinny stosowany w leczeniu niewydolności krążeniowej

Venoforton (https://www.lekinatury.pl/pl/nasze-leki/venoforton.html) jest to lek roślinny o działaniu przeciwzakrzepowym oraz wzmacniającym naczynia krwionośne. Znajduje on swoje zastosowanie w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz w łagodnej niewydolności krążenia mózgowego. Składniki Venofortonu są w 100% naturalne. Substancje czynne zawarte w leku to: wyciąg z owoców kasztanowca, nalewka z miłorzębu, nalewka z kwiatostanu głogu, wyciąg z ziela jemioły, nalewka z ziela arniki.

Ze względu na zawartość etanolu, lek nie jest zalecany dla osób uzależnionych od alkoholu, dla pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką.