Jaki kartacz do brody warto wybrać?

Profesjonalny kartacz to jedno z tych narzędzi, bez których nie może obejść się każdy brodacz. To właśnie dzięki kartaczowi można wymodelować swoją brodę, dzięki czemu prezentować będzie się bardzo okazale w każdych warunkach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki kartacz do brody warto wybrać i na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Wysokiej jakości włosie

W pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na włosie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kartacze z włosiem naturalnym, które są jednocześnie najdroższe. Unikać należy materiałów syntetycznych, które kompletnie nie nadają się do modelowania brody. Specjaliści polecają niezawodne szczotki z włosia dzika, które zbudowane są z keratyny. Włosie tego typu jest bardzo sztywne i grube, dzięki czemu bez żadnego większego problemu dociera aż do skóry.

Twardość i gęstość włosia

Bardzo duże znaczenie ma także twardość oraz długość samego włosia. Włosie dzika jak powszechnie wiadomo najtrwalsze jest zawsze u nasady. To właśnie w tym miejscu ma jaśniejszy kolor. Ciemniejsze części włosia są zdecydowanie bardziej miękkie. Osoby z bardzo delikatnym zarostem, jak łatwo się domyśleć powinny postawić na szczotki miękkie. W przypadku gęstych grzyw najlepiej sprawdzi się z kolei twardy kartacz do brody. Szczotki o dużej gęstości włosia idealnie sprawdzą się przy lekkim zaroście. Jeżeli chodzi o samą długość włosia, to pamiętać należy o tym, że im kartacz jest równiejszy i krótszy tym delikatniejszy w użytkowaniu.