Jak dbać o włosy farbowane?

odżywka do włosów

Farbowanie włosów pozwala nam zmienić wygląd w ciągu kilku godzin. Dodatkowo tego typu zabiegi nie zrujnują naszego domowego budżetu. Jednak farbowane loki wymagają szczególnej uwagi, by wyglądały jak najlepiej i by ich kolor nie wyblakł przedwcześnie. A zatem jak dbać o włosy farbowane, żeby jak najdłużej cieszyć się ich wyglądem? Oto kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się każdej kobiecie.

Częste mycie skraca nie tylko życie…

Zbyt częste mycie włosów farbowanych może pozbawić je naturalnych olejków. Starajmy się myć włosy co 2-3 dni i używać szamponu bez siarczanów. Jeśli chcemy, aby przerwy między myciami były jeszcze dłuższe, używajmy między nimi suchego szamponu bez alkoholu. Raz w tygodniu stosujmy odżywki na końcówki włosów zamiast zwykłego szamponu — odżywka do włosów (duży wybór znajdziemy m.in. na https://www.manada.pl/odzywki-do-wlosow) pomoże przywrócić wilgoć naszym włosom, chroniąc je jednocześnie przed uszkodzeniami różnego typu.

Proteiny są naturalnym środkiem wzmacniającym włosy. Pomaga naprawić uszkodzone włosy i chronić je przed uszkodzeniami, takimi jak uszkodzenia termiczne. Jeśli szukamy najlepszej odżywki do włosów farbowanych, szukajmy tych, które zawierają właśnie proteiny.Proteiny mogą pomóc w zapobieganiu rozdwajaniu się końcówek i łamaniu się włosów, które są jednymi z głównych problemów kobiet z włosami farbowanymi lub rozjaśnianymi.

Mądra stylizacja i ochrona

Oszczędnie używamy gadżetów do stylizacji. Używanie suszarki do włosów, lokówki, prostownicy lub innych podgrzewanych urządzeń na swoich korzeniach może uszkodzić otoczkę łodygi włosa i spowodować jego łamanie. Jeśli musimy używać tych sprzętów na co dzień, przed zastosowaniem ciepła zabezpieczmy swoje pasma protektorem termicznym. Dzięki temu zapobiegniemy nadmiernym uszkodzeniom włosów i zachowasz ich zdrowy wygląd przez jak najdłuższy czas.

Unikajmy bezpośredniego światła słonecznego. Promienie słoneczne mogą powodować szybkie blaknięcie koloru włosów, dlatego ważne jest, aby chronić włosy przed słońcem.Noszenie kapelusza z szerokim rondem to najlepszy sposób na ochronę włosów przed słońcem. Możemy też nosić ulubioną czapkę z daszkiem, czy elegancką chustkę, to doskonała opcja dla wielbicielek stylu vintage. 

Nakładajmy krem z filtrem przeciwsłonecznym na skórę głowy oraz inne odsłonięte obszary skóry, na  przykład nos oraz uszy. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy nakładać obficie co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz i ponawiać go co dwie godziny podczas przebywania na zewnątrz ub nawet częściej, jeśli mocno się pocimy.