Zastosowanie i właściwości lecznicze nawłoci

Nawłoć pospolita to roślina, która nie jest niestety zbyt popularna, jednak warto wiedzieć o tym, iż wykazuje ona szereg cennych dla zdrowia właściwości leczniczych. W jaki jednak sposób można ją stosować i jakie wykazuje właściwości lecznicze?

Właściwości lecznicze nawłoci
Nawłoć to roślina, która wykazuje właściwości moczopędne, ściągające, odkażające oraz przeciwzakrzepowe. Pomimo tego, iż niewiele osób o niej słyszało, to jednak od tysięcy lat z jej niezwykłych właściwości leczniczych korzystają rdzenni mieszkańcy Dalekiego Wschodu. Warto zatem przyjrzeć się tej niezwykłej roślinie nieco bliżej.

Zastosowanie nawłoci pospolitej
Regularne stosowanie nawłoci pomaga się uspokoić, jednak warto wiedzieć również o tym, iż roślina ta wchodzi w skład mieszanek mających na celu wzmocnienie serca. Regularne przyjmowanie odwaru z nawłoci pomaga pobudzić trawienie poprzez zwiększenie wydzielania soków trawiennych. Z tego też względu osoby, które mają problem z uporczywymi wzdęciami oraz gazami powinny na stałe wprowadzić tę roślinę do codziennego menu. Gotowy odwar z nawłoci może być stosowany nie tylko wewnętrznie, ale również zewnętrznie. Kiedy jednak warto po niego sięgać? Z pewnością podczas przemywania ran oraz podrażnionych miejsc, ponieważ wykazuje właściwości odkażające oraz ściągające.