Świece sojowe jako alternatywa dla parafiny

Świece sojowe jako alternatywa dla parafiny

Już od dawna mówi się, jak bardzo parafina jest szkodliwa dla zdrowia. Nie powinno się posiadać w domu świec z tego materiału, a już na pewno nie powinno się ich zapalać. Jeszcze niedawno jedyna alternatywa to był wosk pszczeli, który przede wszystkim był bardzo drogi w porównaniu do parafiny. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się świece sojowe, które są tańsze, ale też palą się dłużej.

Jak palić świece sojowe?

Wydaje się to nieskomplikowane i proste, ale są pewne zasady. Jak palić świece sojowe, aby posłużyła jak najdłużej i pozostała tym samym w jak najlepszym stanie. Przede wszystkim zawsze czekać aż wosk rozpuści się w całości, co pomoże zapobiec tunelowaniu się świecy. Przed zapaleniem należy pamiętać, aby nieco skrócić knot,  to na pewno sprawi, że płomień będzie równomierny, piękny i świeca nie będzie gasła. Bardzo ważne jest też to aby unikać światła słonecznego, które będzie bezpośrednio padało na świecę, może to sprawić brzydkie odkształcenia, zapadnięcie się knota, ale też może zmienić jej zapach. Więcej o tym jak palić świece sojowe przeczytasz na https://topwosk.pl/pl/blog/Jak-palic-swiece-sojowe-Krotki-poradnik/4

palenie świec sojowych

Jakie są zapachy do świec sojowych? 

W internecie znajdziesz takie olejki eteryczne jak:

  • cynamonowe
  • arbuzowe
  • czekoladowe
  • kawowe
  • konwaliowe

To tylko niektóre zapachy, które są dostępne. Z tak bogatej palety zapachów na pewno, każdy nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Jak palić świece sojowe, aby dawały intensywny zapach? Wystarczy, że do wosku dodasz kilka kropelek zakupionego olejku o ulubionym zapachu, a twój dom pokryje fala przyjemnego i intensywnego powiewu świeżości, który na pewno pozwoli się zrelaksować, a co najważniejsze nie trzeba się przejmować, że taka świeca zaszkodzi naszemu zdrowiu tak, jak to było w przypadku parafiny. Warto też dodać, że te wszystkie zapachy można ze sobą łączyć i stworzyć coś swojego i niepowtarzalnego, czym na pewno zaskoczysz innych domowników.