Spódnice damskie — jak zachować klasę w ramach ubioru biznesowego?

Spódnice damskie — jak zachować klasę w ramach ubioru biznesowego

Wiele kobiet spędza większość czasu w środowisku biurowym. Nierzadko instytucje takie narzucają ścisły oficjalny dress code, do którego muszą się stosować wszystkie pracownice. Z tego powodu młode panie mogą nosić tylko określone ubrania i elementy garderoby, wśród których szczególnie popularne są spódnice damskie.

Spódnice damskie odpowiednie do biura

Styl biznesowy, który wyznaje większość pracownic wszelkiego rodzaju biur, zakłada surowość i jasność linii. Tymczasem nie oznacza to wcale, że wszystkie młode panie pracujące w takich warunkach są zmuszone do noszenia na co dzień ubrań nudnych i bez wyrazu. Wręcz przeciwnie, współcześni styliści i projektanci z każdym nowym sezonem prezentują jasne, ciekawe i oryginalne modele, aby stworzyć stylowe, kobiece i eleganckie ubrania.

Spódnice damskie do biura mają więc ogromną liczbę wariantów i stylów. Różnorodna jest także gama kolorystyczna takich produktów — mogą one mieć nie tylko uniwersalne odcienie barw, takie jak czerń, biel czy szarość, ale także jaskrawe i nietypowe kolory, takie jak ciemna wiśnia, wino, fiolet, błękit i inne. Tymczasem wszystkie spódnice damskie muszą spełniać następujące wymagania:

  • Długość elementów spełniających biurowy dress code jest ściśle określona — waha się w okolicach kolana, ale odchylenie nie może być większe niż 5-10 centymetrów w każdą stronę;
  • Spódnice biurowe damskie powinny mieć półpasywną sylwetkę. Niedopuszczalne są zarówno zbyt ciasne, jak i zbyt luźne;
  • Dyskretne odcienie kolorów, które nie rzucają się zbytnio w oczy;
  • Minimalna ilość dekoracji;
  • Nadruki w stylu biznesowym nie są pożądane, jednak w niektórych przypadkach można założyć kawałek z prostym, surowym wzorem — kratką, paskami lub motywami geometrycznymi;
  • Asymetria w takich elementach garderoby może być tylko subtelna.

Długa spódnica do biura

Piękne i eleganckie długie spódnice damskie są szczególnie popularne w sezonie zimowym. Doskonale grzeją i niezawodnie utrzymują ciepło, więc te produkty są równie wygodne w pracy i na ulicy. Większość z tych modeli wykonana jest z ciężkich dzianin, wełny garniturowej, tweedu i prawdziwej skóry. Ponadto  bardzo aktualne są modele maxi wykonane z jedwabiu i satyny, przeznaczone na cieplejsze czasy.

Gama kolorystyczna tych elementów garderoby jest w tym sezonie niesamowicie zróżnicowana. Są to zarówno klasyczne czarne i granatowe produkty, jak i oryginalne wersje brązowe czy winne, a także delikatne i eleganckie spódnice biurowe w jasnych, pastelowych odcieniach. Młode panie uwielbiają nosić spódnice wykonane z tkanin o nietypowej fakturze. Ponadto w kolekcjach znanych projektantów  pojawiły się jasne i nietypowe spódnice damskie, ozdobione pionowym rzędem guzików lub naszywanymi kieszeniami.