Relaksujący masaż – sposób na poprawę samopoczucia

Kiedy mięśnie są spięte i obolałe, humor nie dopisuje, bo na przykład pogoda za oknem jest zła, panuje pochmurna jesień, warto poprawić sobie nastrój masażem. Jest to świetna propozycja także dla par chcących wprowadzić nastrój relaksu w sypialni – rozluźniający i zmysłowy masaż może być znakomitym elementem gry wstępnej.

Ważne co się wykorzysta

By masaż dawał pożądane skutki, czyli rozluźniał i był ogólnie przyjemny, nie musi być wykonany z zastosowaniem perfekcyjnej techniki. Liczy się sam dotyk, ale też ogólna atmosfera, warto więc zgasić światło i na przykład zapalić świece. Bardzo istotne jest też, by wykonać masaż na skórze uprzednio posmarowanej odpowiednim preparatem. Będzie to dużo przyjemniejszy zabieg niż wykonywany na suchej skórze, gdyż dłonie będą lepiej się ślizgać, a dotyk będzie aksamitny, co będą pozytywnie odbierać obie strony. W tym celu warto zastosować rozmaite olejki do masażu, ale jeszcze lepszym wyborem mogą być świece do masażu. Czym jest ten niezwykły produkt?

Liczne walory

Palące się świece wprowadzają bardzo nastrojowy klimat. W przypadku świec do masażu zaletą jest także ich piękny zapach. Najważniejszy jednak jest fakt, że po podgrzaniu rozpuszczają się one, tworząc aksamitny olejek, który można wylać na skórę. Jego ciepło natychmiastowo rozluźnia, jedwabista tekstura jest niezwykle przyjemna, a dodatkowo olejki często silnie pielęgnują skórę, zwłaszcza że zazwyczaj wykonane są z w pełni naturalnych składników. W dodatku produkty takie można znaleźć w licznych wariantach.