O czym warto pamiętać, nosząc podkolanówki?

Na noszenie podkolanówek decyduje się wiele kobiet. Są one niezbędne w przypadku noszenia bardziej eleganckich butów, na przykład czółenek, do spodni, zwłaszcza w oficjalnych sytuacjach. Wybierają je też kobiety, które nie lubią nosić bawełnianych, grubszych skarpetek. Nim jednak sięgnie się po ten produkt, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Jakie podkolanówki wybierać?

W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje podkolanówek jeśli chodzi o rodzaj wykorzystanych do ich produkcji materiałów. Zdecydowanie lepszym wyborem dla zdrowia są bawełniane produkty niż wykonane ze stylonu i innych materiałów. Nie tylko mogą być trwalsze, ale przede wszystkim ich noszenie jest bardziej komfortowe. W przypadku takich podkolanówek jak w Gorteks.com.pl nie trzeba obawiać się puchnięcia nóg na skutek mocnego uciskania przez ściągacz, co doskwiera wielu kobietom zwłaszcza w ciepłe miesiące lub w przypadku siedzącej pracy. Poza tym produkty wykonane z bawełny nie generują problemu nadmiernego pocenia się i nieprzyjemnego zapachu stóp, gdyż bawełna umożliwia cyrkulację powietrza. W przypadku produktów z tworzyw sztucznych można zaś narzekać na to nawet jeśli normalnie nie ma się takich problemów.

Jak nosić?

Wkładanie podkolanówek jest pożądane w przypadku czółenek, półbutów, mokasynów czy nawet butów sportowych, ale zdecydowanie nie powinno się ich nosić do odkrytych butów, czyli sandałów czy klapek. Nie można także wkładać ich do krótkich spodni czy sukienek i spódnic – ich góra zawsze ma być ukryta pod ubraniem.