Moda sportowa dla kobiet

bluzki sportowe dla pań

Wszystkim kobietom zależy na świetnym wyglądzie w każdej sytuacji. Dotyczy to także uprawiania sportu. Kobiety nie chcą wyglądać nieatrakcyjnie nawet w momencie podejmowania wysiłku, by zdobyć wymarzoną sylwetkę. Stąd w ostatnich latach firmy prześcigają się w kolekcjach mody sportowej z korzyścią dla aktywnych pań. 

Odpowiednie materiały

Odzież sportowa wykonana jest najczęściej z dwóch rodzajów materiałów: poliestru i poliamidu. Poliester jest bardzo odpornym materiałem i nie rozciąga się tak łatwo. Do tego świetnie chroni kolor i nie chłonie wilgoci. A dzięki swojej elastyczności doskonale się dopasowuje i ukrywa drobne mankamenty sylwetki. Poliamid natomiast jest jeszcze trwalszy i bardziej wytrzymały. Nie wchłania wody, bardzo szybko schnie i co bardzo ważne nie gniecie się. Dlatego też poliamidowe koszulki są zawsze gotowe do założenia.

Wcześniej bardzo często w strojach sportowych używano bawełny, ale ten materiał nie jest najlepszym wyborem. Jest miękki i delikatny w dotyku, ale jednocześnie łatwo się odkształca, zmienia barwę i chłonie wilgoć. W t-shircie z bawełny na pewno pojawią się widoczne ślady potu a po kilku praniach może dojść do rozciągnięcia tkaniny.

Pocenie bez widocznych śladów

Nikt nie lubi się pocić, a już na pewno nikt nie lubi widocznych śladów potu na koszulce. W każdym wywołuje to wstyd i zamiast skupiać się na ćwiczeniach następują nieudolne próby zakrycia plam pod pachami czy pod biustem. Dlatego tak ważne jest, żeby odzież była wykonana z materiałów, które nie wchłaniają wilgoci, tak jak bawełna. Przygotowując się do uprawiania sportu trzeba zadbać o odpowiedni strój, który zapewni pełnyi komfort i wygodę. Koszulki wykonane z poliamidu czy poliestru nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu na koszulkach nie pojawiają się widoczne plamy. Oczywiście przy bardzo intensywnych treningach, kiedy pot leje się strumieniami, koszulka może się zmoczyć, ale nie powinno to wpłynąć na jej wygląd. 

Wygoda i funkcjonalność

Nawet najpiękniejsza bluzka sportowa damska nie będzie chętnie noszona, jeśli nie będzie spełniać swoich podstawowych funkcji. Przede wszystkim powinna pochłaniać pot i nie zostawiać widocznych śladów. Do tego bardzo ważna jest wygoda. Bluzka musi dobrze leżeć i nie drażnić ciała kobiety szwami czy przeszyciami. Dodatkowym atutem takich koszulek jest modelowanie sylwetki, które pozwala na ukrycie jej drobnych mankamentów. Dla pań z większym biustem ważne jest również, by bluzka wzmacniała działanie stanika sportowego i zwiększała komfort wynikający z prawidłowego podtrzymania piersi. 

bluzki sportowe dla pań

Ulubione kroje bluzek sportowych

Bluzki sportowe damskie dostępne w ofercie pod linkiem możemy dopasować do swojego gustu i rodzaju uprawianego sportu. Zupełnie inaczej będzie wyglądać koszulka do fitnessu, biegania czy jeżdżenia na rowerze. Każda z nich ma jakąś konkretną funkcję do spełnienia. Jedne z nich będą bardziej zabudowane, inne mogą być bardziej odkryte, zarówno z przodu jak i na plecach. Koszulki dla rowerzystek są zabudowane aż po samą szyję, często nawet z zamkiem do samej góry. Wszystko to, by zapewnić komfort podczas jazdy. Natomiast koszulki do zumby mogą przybierać formę krótkich topów z mocno odkrytymi plecami. Wszystko zależy od osobowości kobiety i jej sylwetki. Zawsze można podkreślić swój umięśniony brzuch czy założyć bardziej wydekoltowaną bluzkę i cieszyć się wyglądem swojego biustu. 

Modna kolorystyka

W ostatnich latach odzież sportowa dostępna jest we wszystkich kolorach, jakie tylko sobie wymarzymy. Nie trzeba zakładać białych czy czarnych koszulek, by wyjść na siłownię. Szczególną popularnością cieszą się neonowe kolory widoczne z daleka. Kobiety uprawiające sport nie wstydzą się swojej aktywności, wręcz odwrotnie, chcą być zauważone. Stąd na ulicach czy siłowniach zobaczymy mnóstwo strojów w rażących barwach: żółtym, zielonym, pomarańczowym czy różowym. Co równie ważne, te barwy mają za zadanie nie tylko ładnie wyglądać. Wyraziste kolory dodają użytkowniczkom siły, energii a także pewności siebie, by móc w 100% skupić się  na ćwiczeniach.