Lniane czy bawełniane bluzy męskie – co wybrać?

Wybór bluz męskich w dużej mierze uzależniony jest nie tylko od wyglądu, ceny i rozmiaru, ale również od zastosowanego materiału. W obecnym sezonie coraz więcej renomowanych producentów oferuje bluzy lniane i wełniane, dlatego też warto poznać ich największe atuty.

Czym wyróżniają się lniane bluzy?

Len tak samo jak bawełna doskonale chłonie wilgoć, dzięki czemu można liczyć na optymalny mikroklimat dla skóry. Bluzy lniane podczas noszenia zapewniają przyjemne uczucie chłodu, dlatego też doskonale sprawdzą się w sezonie letnim. Pamiętać należy o tym, że len może pochwalić się dużą odpornością na rozciąganie i kurczenie. Jest to jeden z tych materiałów, który nie elektryzuje się i co najważniejsze, może pochwalić się dużą wytrzymałością. Opisując największe zalety należy wspomnieć także o tym, że lniane bluzy męskie nie uczulają i hamują rozwój niebezpiecznych bakterii. Największym minusem lnianych bluz jest to, że dość szybko się gniotą, dlatego też trzeba je dokładnie wyprasować.

Uniwersalne bluzy wełniane

W sklepach odzieżowych coraz częściej można spotkać wełniane bluzy męskie (https://desportivo.pl/pl/c/Bluzy/9), które niestety wolno schną i co gorsze mogą być zaatakowane przez mole. Ręcznie prane bluzy wełniane mogą służyć nawet kilka sezonów. Wełna jest bardzo charakterystycznym włóknem, który może pochwalić się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Wełniane bluzy idealnie sprawdzą się w sezonie jesiennym i zimowym. Olbrzymią zaletą wełny jest również duża podatność na zabrudzenia i gniecenie się. Elastyczne i wytrzymałe bluzy wełniane zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających mężczyzn. Najlepszymi parametrami użytkowymi może pochwalić się niesamowita wełna z merynosów.