Jeansy damskie – jak dobrać do typu sylwetki

jeansy damskie

Co kieruje kobietami przy wyborze jeansów? Wyniki ankiet pokazały, że aż 60% z nich kupuje spodnie, które nie są wcale dobrane do ich typu sylwetki. Dużo z nich zwyczajnie nie zna swojego typu i bazuje na trendach i tym co reklamuje akurat topowa influencerka. Spodnie jeansowe to popularny wybór do codziennych stylizacji, bo kiedy nie ma co na siebie ubrać to chyba pierwszy element garderoby, który przychodzi nam na myśl.

Dobrze dobrany fason damskich jeansów może nie tylko zakryć to, co nie szczególnie chcemy pokazywać, ale również podkreśli nasze atuty. Wystarczy odrobina wiedzy i stylizacyjnych wskazówek, aby podkreślić odpowiednio proporcje. Jakie właściwie mamy typy sylwetki? Jest ich pięć:

  • gruszka (A) 
  • jabłko (O)
  • klepsydra (X)
  • prostokąt (H)
  • kielich (Y)

Gruszka

 Dla tej sylwetki najlepiej sprawdzą się spodnie typu „straight” z prostą nogawką. Pozwolą odwrócić uwagę do szerokich, widocznych bioder. Skutecznie odciągają uwagę od dolnej partii sylwetki i jednocześnie sprawiają, że góra zdecydowanie zyskuje na lekkości. 

Jabłko 

jeansy damskie

Przy tej sylwetce również możemy wybrać spodnie proste z wysokim stanem. Absolutnie należy unikać rozszerzanych nogawek, czyli dzwonów oraz tak zwanych mom jeans i innych luźnych krojów. Mogą wpłynąć bardzo niekorzystnie i zgubimy całkowicie kształt sylwetki. Oprócz tego złym wyborem będą rurki, ponieważ uwydatnią np. odstający brzuszek, co raczej nie jest w naszym interesie. 

Klepsydra

Tu świetnie zagra wysoki stan i nie ma znaczenia czy będą to rurki czy spodnie jeansowe z rozszerzaną nogawką. Skupiamy się na podkreśleniu wciętej talii, a nie na uwidocznieniu brzucha, więc odpadają niskie stany.

Prostokąt

Tu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Kobiety z tym typem sylwetki mogą przebierać w fasonach, ponieważ wszystko będzie się prezentować na nich rewelacyjnie. Bojówki, dzwony, rurki, mom jeans, stan wysoki oraz niski, czyli wszystkie chwyty dozwolone. 

Kielich 

Ostatnia figura to tzw. chłopięca, czyli ramiona szersze od bioder. Atutem tej sylwetki są nogi, a miejscem, nad którym trzeba popracować, aby je wydobyć jest talia. Ze względu na szerszą górną część sylwetki, odstawiamy szerokie i luźne spodnie, które zniekształcą proporcje. Zamiast nich sprawdzą się każde rurki. 

Dzięki tym prostym poradom, codzienne zmagania modowe będą bardziej przyjemne, a co najważniejsze, przyniosą fajne rezultaty. A co jeśli po skończonym przeglądzie szafy okazuje się, że zalegają tam głównie jeansy, które zupełnie nie odpowiadają naszej sylwetce? Nie ma co od razu panikować i wszystkiego wyrzucać. Zawsze możesz sprzedać je na portalach specjalnie do tego stworzonych.