Jak zwalczać uczucie odrętwiałych palców? Jest na to kilka sposobów.

Drętwienie palców u rąk i nóg z pozoru nie wydaje się być groźną dolegliwością. Może być to jednak jeden z sygnałów, które świadczą o groźnej chorobie. Drętwienie palców to nic innego jak parestezja. Nieodłączną jej częścią są symptomy takie jak pieczenie, mrowienie lub zupełne zaburzenia czucia wśród palców rąk i nóg, które może być powodowane na przykład długim przebywaniem w jednej pozycji.

Jak zwalczać uczucie odrętwiałych palców? Jest na to kilka sposobów.

1. Jedną z najlepszych propozycji wydaje się być ułożenie swojej diety pod względem uzupełnienia niedoborów konkretnych pierwiastków. Ich brak może mieć potężny wpływ.
2. Należy wyeliminować kwestie związane z naszym kręgosłupem. Jego stan, jeśli jest zły, może być jedną z przyczyn, która gra główną rolę w kwestii zaburzeń czucia w naszych palcach.
3. Jeśli chorujesz na cukrzycę powinieneś niezwłocznie uregulować poziom cukru we krwi. Zaniedbywanie tego może powodować odrętwienie w kończynach i być źródłem poważnych problemów ze zdrowiem.
4. Jeśli tak zwane „mrówki” odczuwane w rękach mają związek z jakiegoś rodzaju uszkodzeniem mechanicznym to dobrym pomysłem będzie udanie się na wizytę do fizjoterapeuty.
5. Powodem drętwienia palców u rąk mogą być także kwestie związane z uciskiem nerwowym. Wyróżniamy dwa:

– zespół kanału łokciowego;
– zespół cieśni kanału nadgarstka.

W obu przypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem.