Jak wybrać matę pod fotel biurowy?

mata pod fotel biurowy

W biurze spędza się przeważnie 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. W tym czasie siedzi się na fotelu biurowym i wykonuje różne czynności, należące do zakresu obowiązków. Z pewnością będzie to prowadzić do stopniowego niszczenia się podłogi, niezależnie od tego, z czego jest wykonana. Może temu jednak zapobiec dobra mata pod krzesło. Jak jednak wybrać odpowiednią?

Najważniejsze parametry mat pod fotel biurowy

Idealna mata pod fotel biurowy powinna cechować się:

  • wytrzymałością,
  • łatwością czyszczenia,
  • dobrym przyleganiem do podłoża,
  • odpowiednimi wymiarami,
  • eleganckim wyglądem.

Kupisz je w tym sklepie. Te wszystkie cechy z pewnością sprawią, że świetnie wypełni swoją funkcję. Trzeba jednak samemu określić posiadane wymagania i dopiero wtedy poszukać czegoś odpowiedniego. Mat pod krzesło jest tak wiele, iż na pewno uda się wybrać odpowiedni produkt.

Na czym należy się skupić?

Największy problem z matami pod fotel biurowy jest taki, że niekiedy ciężko jest dobrać odpowiedni rozmiar. Zbyt mały model będzie bezużyteczny, natomiast za duży zacznie się zwijać i utrudniać przemieszczanie się po pomieszczeniu. Trzeba więc dokładnie sprawdzić wymiary.

Ponadto niezwykle istotny jest wygląd produktu. Niektórzy decydują się na przezroczyste egzemplarze, inni natomiast wolą wzorzyste modele, które stają się częścią aranżacji pokoju i jednocześnie jednym z jego elementów dekoracyjnych. Mata pod krzesło powinna być wykonana z takiego materiału, aby kółka się nie ślizgały, co mogłoby znacząco utrudnić pracę. Z tego powodu najpopularniejsze są produkty stworzone z polipropylenu.