Eleganckie botki na wiosnę i jesień

Sięgające powyżej kostki damskie buty na chłodne dni, czyli botki, to obuwie często bardzo eleganckie, warto więc mieć w swej szafie takie buty nawet gdy na co dzień preferuje się zupełnie inny styl. Oczywiście botki mogą też mieć zupełnie inny charakter, na przykład workery czy sztyblety świetnie nadają się do swobodnych stylizacji. Eleganckie botki jednak robią szczególne wrażenie – są kobiece, stylowe, a często nawet zmysłowe, szczególnie gdy chodzi o buty na wysokich obcasach, wykonane z zamszu, utrzymane w pięknych kolorach, jak soczysta czerwień, a także z intrygującymi wycięciami.

Rozsądny wybór

Tego rodzaju buty na wiosnę i jesień (a nawet nadające się do noszenia latem – w chłodniejsze dni czy wieczory) występują w bardzo wielu wariantach. Szczególne wrażenie robią właśnie wspomniane botki z wycięciami, mające na przykład rozciętą cholewkę czy odsłonięte palce – peep czy też open toe. Zanim jednak z zachwytem wybierze się takie buty, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno będą one praktyczne i czy nie zabraknie okazji do ich użytkowania. Takie buty bowiem nie nadają się na każdą okazję, a przede wszystkim – na każdą pogodę. Praktyczne botki na wiosnę i jesień powinny zapewniać ciepło i chronić przed deszczem, zaś tego rodzaju obuwie zdecydowanie lepiej wygląda niż pełni rolę praktyczną. Na pewno więc lepiej sprawdzi się do użytku tylko w pomieszczeniach, na imprezach itp.

Jaki obcas?

Niektóre spośród proponowanych botków mają niebotyczne obcasy, co prezentuje się świetnie, zwłaszcza gdy są one cienkie. W tym przypadku jednak również trzeba zastanowić się nad tym, czy będzie to praktyczny wybór. Do częstego chodzenia lepiej wybrać wygodniejsze buty.