Czym są figurki funko pop? funko pop

figurka Funko pop

Funko to amerykańska firma, która została założona przez Claudię i Mike’a Beckerów w 1998 roku. Z planów o niewielkim projekcie skupionym wokół budowania nieskomplikowanych technologicznie zabawek, które odnoszą się do kultowych postaci popkultury, stała się prężnie rozwijającą się firmą o światowym zasięgu. Posiada obecnie ponad 1100 licencji, które pozwalają na dystrybucję produktów z konkretnymi motywami inspirowanymi serialami, filmami czy grami komputerowymi i wciąż zdobywa kolejnych fanów.

Figurki funko pop- co to jest?

Funko POP, czyli najbardziej rozpoznawalna gałąź firmy, to linia kolekcjonerskich figurek, których inspiracją są znane wszystkim postaci ze świata pop. Figurki pokazują w sposób zauważalny charakterystyczne dla danego bohatera cechy, uwypuklając jego rysy twarzy, atrybuty czy styl ubierania się. Figurki mogą posłużyć odbiorcom do tworzenia własnych kolekcji, jak i rozrywki nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych.

figurka Funko pop

Fantastyczne inspiracje i gry komputerowe

Jedna z najchętniej wybieranych kolekcji marki prezentuje mieszkańców magicznych światów, które zostały zainspirowane znanymi książkami oraz filmami. W jej asortymencie dostępne są między innymi Funko pop Star Wars inspirowane postaciami z serii o Gwiezdnych Wojnach. Marka oferuje również figurki Funko pop Marvel, które zachwycają miłośników superbohaterów. Dla fanów serii o adeptach magii i czarodziejstwa powstały unikalne figurki Funko pop Harry Potter. W związku z tym firma odpowiada na potrzeby współczesnych odbiorców i proponuje kolekcje nawiązujące do najbardziej rozpoznawalnych motywów ze świata pop.