Bezpieczne pakowanie w koperty bąbelkowe

koperty bąbelkowe

Przesyłki pocztowe i kurierskie odgrywają coraz większe znaczenie w codziennym życiu milionów Polaków. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze skokowego rozwoju rynku e-commerce, czyli zakupów przez internet. Rodacy nabywają w ten sposób praktycznie wszelkiego rodzaju produkty, w tym również drogie i delikatne urządzenia elektroniczne. Aby możliwe było bezpieczne przesyłanie tego typu produktów niezbędne jest wykorzystywanie odpowiedniego zabezpieczenia na czas przesyłek.

Bąbelki do ochrony cennych przedmiotów

Najpopularniejszym sposobem na zabezpieczanie przesyłek, które mogłyby ulec uszkodzeniu są koperty bąbelkowe. Dostępne praktycznie w każdym kiosku, sklepie papierniczym, czy też na poczcie pozwalają na szybkie zapakowanie przesyłanego przedmiotu, zapewniające jednocześnie bardzo dobry stopień ochrony przed przypadkowymi uszkodzeniami.

Na czym polega istota tego rozwiązania? Każda z kopert bąbelkowych jest wykonana z dwóch warstw – zewnętrznej, papierowej, wyglądającej podobnie do zwykłych kopert oraz wewnętrznej, wykonanej z folii bąbelkowej i stworzonej na kształt zwykłej koperty. To ta druga, wewnętrzna warstwa odpowiada za ochronę zawartości umieszczonej w takiej kopercie.

Koperta bąbelkowa do zadań specjalnych

Dzięki właściwościom kopert bąbelkowych są one w stanie ochronić nawet bardzo delikatne przedmioty, takie jak chociażby płyty CD, urządzenia elektroniczne, a nawet kruche płaskie przedmioty. Wiele oczywiście zależy od dobrania rozmiaru takiej koperty do rozmiaru przesyłanego przedmiotu.