Szlachetne skóry z których produkuje się eleganckie rękawiczki skórzane

Producenci rękawiczek skórzanych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie sięgają po coraz bardziej wyszukane gatunki skóry. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, która skóra ze zwierząt płowych jest w dzisiejszych czasach najbardziej doceniana.

Rewelacyjna skóra z jelenia

Na półkach sklepowych dominują rękawiczki skórzane (napo gloves), które wykonane są głównie ze skóry jelenia. Rękawiczki tego typu charakteryzują się dużą miękkością i niespotykaną elastycznością, dlatego też są bardzo miłe w dotyku i zapewniają olbrzymi komfort podczas noszenia. Lico wyróżnia się grubym uziarnieniem, dzięki któremu każda para rękawiczek charakteryzuje się niespotkanym designem. Do największych zalet należy zaliczyć rewelacyjne właściwości termiczne. Rękawiczki skórzane doskonale zatrzymują ciepło i co najważniejsze chronią przed wiatrem. Jeżeli chodzi o grubość rękawiczek, to waha się ona w przedziale 0,7 – 0,9 mm.

Czym charakteryzuje się skóra z pekari?

Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na rękawiczki wykonane w całości ze skóry z pekari. Mowa tutaj oczywiście o rękawiczkach, które wykonane są ze skóry zwierząt świniowatych, które występują głównie w rejonie Peru. Skóra z pekari jest bardzo miękka i aksamitna w dotyku. Proces garbowania jest bardzo skomplikowany, dlatego też ceny rękawiczek są dość wysokie. Na półkach sklepowych można znaleźć modele, których cena przekracza nawet 1000 zł. W Europie jest tylko kilku renomowanych producentów, którzy oferują rękawiczki ze skóry z pekari.