Kurtki przejściowe w stylu sportowym

kurtki przejściowe doskonałe

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie kurtkę przejściową. Zakup tego idealnego modelu okaże się trafną inwestycją na lata, ponieważ to niezwykle uniwersalny element garderoby. Wśród wielu dostępnych opcji możemy wybierać kurtki przejściowe damskie typu parki, ramoneski czy wersje pikowane. Każda z nich na długo zagrzeje miejsce w naszej szafie, więc warto wybrać idealny dla nas krój i kolor.

Kurtki przejściowe damskie – jak wybrać

kurtki przejściowe doskonałeKurtki przejściowe damskie, które będziemy nosić jesienią i wczesną wiosną, na pewno powinny posiadać podszewkę. To właśnie ona zabezpieczy nas przed chłodem i wiatrem, a dodatkowo wybrany model będzie lepiej się układał. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, by jednocześnie warstwa ocieplenia nie była zbyt pokaźna, ponieważ w przypadku słonecznej pogody i skoków temperatury (które w okresie przejściowym są bardzo częste) będzie nam po prostu za gorąco. Dobrze też, aby wybrana przez nas kurtka wyposażona była w kołnierz lub stójkę oraz opcjonalnie odpinany kaptur. Każdy z tych elementów w razie wiatru i deszczu okaże się niezwykle przydatny, ponadto to właśnie kaptur czy stójka świadczą o funkcjonalności kurtki przejściowej takiej jak https://yups.pl/kurtki-przejsciowe.

Kurka przejściowa damska w stylu sportowym

W okresie przejściowym niezwykle popularne są też kurtki sportowe. Podczas wyboru właśnie takiego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Pierwszym z nich powinny być szwy (tu zwróćmy uwagę czy szwy nie są za grube, w żadnym razie nie mogą odstawać od materiału). Wszelkie ślady np. przerwania nici na szwie lub ich prucia się, oznaczają, że kurtka jest kiepskiej jakości. Bardzo ważny jest też kołnierz, który powinien być wysoki. Obowiązkowo kurtka powinna też posiadać kaptur. Zwróćmy też uwagę na długość (zbyt krótka nas nie ogrzeje).