Kurtka na zimę

kurtki zimowe damskie

Nieubłaganie zbliża się sezon zimowy. Powoli w telewizji, radiu, gazetach i social mediach pojawiają się rozmaite reklamy odzieży zimowej w którą należy się zaopatrzyć. Najważniejszym elementem zimowego stroju jest ciepła i porządna kurtka – najlepiej taka, która posłuży więcej niż jeden sezon.

Kurtki zimowe damskie

Na przestrzeni lat przewijały się różne trendy i zwykła kurtka zimowa damska stała się podstawą zimowej mody. W zestawie z szalikiem, czapką i rękawiczkami tworzy idealną stylizację.
Należy pamiętać, że głównym zadaniem kurtki zimowej jest utrzymanie optymalnej temperatury ciała, gdy na zewnątrz pada śnieg, a na termometrze widnieje mniej niż 0 stopni. Na to jak dobrze grzeje kurtka mają wpływ materiały z jakich jest ona wykonana. Jedynymi z najcieplejszych wyborów będą kurtki wełniane, które bardzo dobrze izolują przed zimnem oraz takie z polarowym podszyciem, które zapewni dodatkową warstwę ochronną. Innym rozwiązaniem by uniknąć mrozu są kurtki puchowe. Na zewnątrz są one wykonane ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają wiatru, a w środku mają puch i pierze.

kurtki zimowe damskie

Jak dobrze wyglądać w kurtce zimowej?

Często kurtki zimowe są źle dobierane. Zabierają wtedy sylwetce wszystkie zalety i podkreślają niedociągnięcia i mankamenty. Warto pamiętać o podstawowych zasadach dobierania odzieży do rodzaju figury. Na rynku odzieżowym znajduje się obecnie wiele kurtek które są odcinane w pasie. Doskonale podkreślają one talię, optycznie podnoszą biust i uwydatniają pośladki.